PERSBERICHT | Binnen zonder kloppen
Deze week verschijnt Binnen Zonder Kloppen, subtitel: verhalende gedichten. Een dichtbundel van Hans Douwes, met 87 gedichten, waarvan 33 geïllustreerd met aquarellen en tekeningen door Tilleke Laban.
.
.
OVER HET BOEK
Poëzie is uitbeelding, meent de auteur, in navolging van Aristoteles. En verwant aan muziek. Daarom klinkt zij het mooist in sonnetten, waarvan er 39 in deze bundel zijn opgenomen. Ook zijn langere gedichten zijn melodieus en op rijm. Ze vertellen een verhaal met een verrassende pointe. De illustraties zetten kracht bij aan zijn visie. Die ook inhoudt dat metrum en rijm waarde toevoegen aan poëzie. En met name aan de herinneringswaarde ervan. Dankzij kinderliedjes zijn cadans en klankherhaling van jongs af aan verweven met ons taalgevoel, verhogen het luisterplezier dat men beleeft aan lied- en cabaretteksten, en fungeren tot op hoge leeftijd als een rollator voor het geheugen.
De gedichten bestrijken een tijdperk van 40 jaar en benoemen naast luchtige onderwerpen markante gebeurtenissen uit de jongste geschiedenis. Zoals de tweede oorlog in Irak. Een vermeende Bin Laden. Een Pausverkiezing. Crisisberaad onder Balkenende in het Catshuis. De kroonprins en zijn bruid. Hun troonsbestijging. Koningsdag in Groningen tegen de achtergrond van het aardbevingstrauma. En uiteraard klimaatverandering met de categorisch ontkenner ervan, Donald Trump. De auteur laat Neckermann nog eenmaal een reis naar Kreta organiseren en bezingt het eiland in 12 sonnetten. Stelt zijn 26 Schotse vriendinnen aan de lezer voor. Ditmaal in limericks en in hun eigen taal. In een aan sport gewijd hoofdstuk komen o.a. atletiek, schaatsen en tennis aan bod. En voetbal natuurlijk, met de Leeuwinnen. Elders heeft doping dan al de revue gepasseerd.
TITEL | Binnen zonder kloppen
AUTEUR | Hans Douwes
ILLUSTRATIES | Tilleke Laban
VORMGEVING | Cor Boon
ISBN | 978-94-6247-136-8
PRIJS | € 22,50
.
OVER DE AUTEUR
Hans Douwes (Nijmegen, 1936) bracht een groot deel van zijn jeugd door in Haarlem, waar hij het Coornhert Lyceum bezocht (gymnasium bèta). Hij studeerde rechten en economie in Groningen en koos na zijn militaire dienst (Kon. Luchtmacht) voor een loopbaan in het bedrijfsleven, waar hij zich specialiseerde in marketing. Bij Nationale-Nederlanden was hij van 1970-’81 verantwoordelijk voor de Concern Publiciteit en PR. In 1974 was hij namens NN medeoprichter van de Vereniging Sportsponsoring Nederland, die er samen met de NSF, o.a. door het opstellen van modelcontracten, voor gezorgd heeft dat sportsponsoring zich kon ontwikkelen tot een maatschappelijk aanvaard reclamemedium. In het tweede deel van zijn beroepsleven vervulde hij redactionele taken en schrijfopdrachten voor een drietal reclamebureaus en een uitgeverij. Hans Douwes is gehuwd met Nora Idema. Zij hebben twee kinderen en vier kleinkinderen. Het echtpaar woont sinds 1962 in Leidschendam en vanaf 2010 in het Neherpark.
Noot voor de redactie
Voor meer informatie of interviews kunt u contact opnemen met:
Hans Douwes (auteur)
T 070 3274455
E jdouwes@ziggo.nl
Met trots en plezier wil ik u informeren betreffende de publicatie van mijn boek ‘Wetenschappelijk BBQ’en? Ja, … | MEER
Belarus, een actueel thema.… | MEER
Trots op onze auteurs, die de kranten haalden met hun boeken!… | MEER
Moeder maakt kookboek voor verstandelijk beperkte zoon.… | MEER
Emeritus predikant Gerrit Jan Martens schrijft een woordenboek over het Sallands.… | MEER